16°

Sport

A A A

BIEGI: Lenart IX Bieg Uliczny o Puchar Starosty

Kenijczyk Kennedy Kipkemi wygrał IX Lenart Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego. Przedsmakiem wielkich emocji był bieg przedszkolaka.

Organizatorami biegu było Starostwo Powiatowe w Kępnie, Stowarzyszenie „Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński”, Spółdzielnia Socjalna Green Service Wieruszów, a sponsorem tytularnym firma Lenart. Partnerem biegu był Klub Biegacza Leniwiec Kępno.

Na starcie stanęło blisko 200 zawodników. Bieg ze względu na warunki pogodowe nie należał do szybkich, chociaż najlepsza trójka Kenijczyków uzyskała znakomite wyniki. Zwycięzca pokonał dystans 10 km w 00.30:43. Drugi linię mety minął Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, a trzecie Bernard Kipkorir Koros. Najlepszy z Polaków Damian Dyduch, który był 4 i stracił do zwycięzcy niespełna 3 min. Był to oczywiście najlepszy wynik uzyskany przez zawodnika z powiatu kępińskiego.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Ukrainka Viktoria Kaliuzhna, która wyprzedziła Kenijkę Velentine Jebet i jej rodaczkę Philice Cheborioth Kiperio. Klasyfikację służb mundurowych wśród pań wygrała Kinga Gierak z kępińskiej policji. Wśród mężczyzn najlepszy był Mateusz Plota z Zhukov Team.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl