Newsletter

Dodając swój adres wyrażasz zgodę na otrzymywanie naszego newslettera. Możesz się również wypisać w każdej chwili wysyłając maila "REZYGNACJA" na adres redakcja@radiosud.pl.
Wyniki LOTTO
Kurier Lokalny:
Radio SUD on-line
Posłuchaj Radia SUD on-line
Waszym zdaniem
Czy utwór "Koko, Euro spoko" zespołu Jarzębina stanie się przebojem kibiców podczas EURO2012 ?
Kartka z kalendarza




Życzymy wszystkiego
najlepszego!
Prognoza pogody
A A A

KĘPNO: Termomodernizacje

2012-01-31 15:23

 

W najbliższych tygodniach powinny rozstrzygnąć się losy termomodernizacji planowanej w kilku budynkach i jednostkach starostwa kępińskiego.


Ideą termomodernizacji jest poszukiwanie oszczędności w kosztach stałych, czyli np. ogrzewaniu budynków jednostek starostwa. Jak powiedział nam starosta kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz wniosek obejmuje modernizację 7 budynków - to są dwa budynki domu pomocy społecznej, szkoła w Słupi, szkoła ponadgimnazjalna nr 1,  starostwo powiatowe, budynek na Sienkiewicza, biblioteka powiatowa, czyli praktycznie wszystkie te najważniejsze budynki starostwa.

 

 

Wartość takiej inwestycji, obejmującej między innymi wymianę okien, ocieplenie czy remont elewacji, opiewałaby na kwotę ponad 10mln złotych, z czego 30% to ewentualne dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota wkładu własnego pochodzić mogłaby z pożyczki, której spłatę w pewnej części pokrywałyby osiągnięte oszczędności - z funduszu można otrzymać jeszcze pożyczkę na dobrych warunkach, właściwie nie wiele trzeba środków własnych dopłacać do tej pożyczki, więc to się opłaca. Obliczyliśmy, że koszty spłaty pożyczki byłyby, nie w całości, ale w znacznej części pokryte przez oszczędności w tych budynkach - mówił starosta Włodzimierz Mazurkiewicz.

 

 

 

Wniosek do projektu "Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej" został złożony już w lipcu, werdykt w tej sprawie powinniśmy poznać w najbliższym czasie. Gdyby się udało, termomodernizację należałoby przeprowadzić do końca 2013 roku. Starosta podkreśla jednak, że w Warszawie konkurencja jest ogromna i nie wiadomo czy uda się te środki pozyskać w tym roku, jeśli nie, mechanizm ich przyznawania kępiński projekt uwzględni w roku następnym.

 

 

Autor:(wr)
Podziel się tym artykułem ze znajomymi:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
smutas

2012-02-15 22:52

5mln po raz pirewszy, po raz drugi i po raz trzeci! Konami - kupiłeś!
konami

2012-02-02 12:53

No tak, nie doczytałem. Ktoś niedawno pisał, że jest kupiec na szkołę specjalną. Ciekawe kto i za ile dostanie ten obiekt w centrum miasta. Jak dla mnie ten obiekt jest wart spokojnie 5 mln PLN.
przemek

2012-02-01 11:21

Konami jak byś dobrze czytał na bieżąco informacje to do Słupi zostnie przeniesiona szkoła specjalna
konami

2012-02-01 09:03

szkoła w Słupi??? Ciekawe pod kogo to robią skoro zamykają szkołę. Kolejny skandal.