19 kwietnia 2024, 14:47

LEKKOATLETYKA: Ostrzeszów ma wicemistrza Polski

W miniony weekend w Toruniu rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski U 18 i U 20 w Lekkoatletyce. Tytuł wicemistrza Polski w siedmioboju juniorów młodszych (60 m, skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, 60 m p.pł., skok o tyczce, 1000 m) wywalczył zawodnik Orkana Kacper Jastrzębski z Kraszewic. Jest to dla niego już drugi medal Mistrzostw Polski. Kacper jest uczniem oddziału sportowego przy ZS nr1 w Ostrzeszowie. Inny uczeń oddziału sportowego Zespołu Szkół nr 1 Kacper Świtoń w siedmioboju, w kategorii junior uplasował się tuż za podium. Obaj wieloboiści to podopieczni trenera Dawida Sobieraja. Bardzo dobry występ zanotował także podopieczny trenera Marka Nalepy Nikodem Wylęga, który zakwalifikował się do finałowego biegu na dystansie 60 m p.pł. juniorów. W finale Nikodem wywalczył 6 miejsce. Również na 6 miejscu rywalizację w konkursie pchnięcia kulą zakończył Kornel Warszawski, który jest podopiecznym trenera Antoniego Winnego. Piąty z zawodników Orkana, Mikołaj Jakóbczak został sklasyfikowany na 9 pozycji w wielobojowej rywalizacji juniorów.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl