30 kwietnia 2024, 02:19

17°

KOLARSTWO MTB: Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu

W minioną sobotę sześciu zawodników UKS Sport Bralin wzięło udział w 10 edycji Bikemaratonu w Wałbrzychu, były to zarazem Mistrzostwa Polski w maratonie MTB.

W kategorii licencjonowanej, na trudnej technicznie i fizycznie trasie, Karol Przewdzięk wywalczył bardzo dobre 6 miejsce, lecz jak sam zaznaczył, były szanse nawet na podium.
- Była szansa na wyższe miejsce, mogłem nawet stanąć na podium, a 4 lub 5 miejsce byłoby na pewno, ale przez niedopracowany rower i defekty spadłem na 6 miejsce. Powiedzmy, że miałem problem z napędem, co parę kilometrów spadał mi łańcuch przez co musialem się zatrzymywać na trasie i go zakładać. Walczyłem do końca i powinienem być z tego 6 miejsca zadowolony - przyznał Karol Przewdzięk.
W tym samym wyścigu drugi z bralińskich zawodników Kacper Kuropka był 22. W kategoriach amatorskich na dystansie MINI w swojej kategorii wiekowej zwyciężył trener Darek Drelak, a Tomek Bryłka i Milena Drelak zajęli 5 miejsca. Na dystansie MEGA Mateusz Józefiak wywalczył 10 pozycję.
Już w najbliższa niedzielę zawodnicy UKS Sport Bralin, wezmą udział w przedostatniej edycji Pucharu Polski MTB XCO w Boguszowie Gorcach.