18 kwietnia 2024, 21:03

PIŁKA NOŻNA: Kępnianie dominują na Reiss Cup 2017

Drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa z Kępna wygrała w Krotoszynie halowy turniej z cyklu „Reiss Cup”.

W roczniku 2009 wystartowało 16 drużyn. W finale kępnianie ograli swoich rówieśników z Wieruszowa 6:3. -To jest cykliczny turniej. Każdego roku na turniej mikołajkowy zjeżdżają wszystkie reprezentacje Akademii Reissa z pobliskiej lokalizacji - mówi Radiu SUD trener Michał Żurecki. - Cieszy fakt, że nasza akademia rozkręca się, o czym świadczy liczba dzieci i zainteresowanie rodziców - dodaje.

W roczniku 2008 kępińska drużyna AP Reissa zajęła drugiej miejsce. W finale młodzi kępnianie przegrali po rzutach karnych z Brzezinami. Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach zostali Marcel Markowski i Bartłomiej Szczepaniak. W zawodach zagrały drużyny z Ostrzeszowa, Wieruszowa, Ostrowa Wlkp. Krotoszyna, Chocza, Jarocina, Kalisza, Brzezin, Kobylina, Gostynia, Pleszewa i Konina.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl