25 kwietnia 2024, 14:30

PIŁKA NOŻNA: LKS Gołuchów wygrywa Memoriał T. Anioły

Po raz pierwszy w historii Memoriału Teodora Anioły piłkarskie zmagania wśród seniorów wygrał zespół LKS-u Gołuchów. W finale zespół ten pokonał Centrę Ostrów 2:1. W turnieju oldboys zwyciężył zespół T@AK Team, a w gronie drużyn amatorskich triumfował Huragan Szczury.

W tym roku turniej poświęcony znakomitemu piłkarzowi Lecha Poznań był rozgrywany przez jeden dzień. Na boisku w Szczurach odbyły się cztery turnieje piłkarskie. W pierwszym, najważniejszym turnieju spotkali się seniorzy. LKS Gołuchów pokonał w półfinale Ostrovię Ostrów 2:0, a Centra Ostrów rozgromiła Orła Mroczeń 6:0. W wielkim finale trzecioligowy zespół z Ostrowa prowadził 1:0 z LKS-em, ale ostatecznie uległ beniaminkowi z czwartej ligi 1:2. Tym samym po raz pierwszy w historii zmagań memoriałowych główny puchar powędrował do Gołuchowa. - Nie przywiązujemy większej wagi do tego turnieju, chociaż oczywiście fajnie jest zawsze wygrywać. Mieliśmy pierwotnie grać sparing z Victorią Ostrzeszów, ale okazało się, że spotkamy się w I kolejce nowego sezonu w IV, więc musieliśmy kontrolną potyczkę odwołać. Zgłosiliśmy się do turnieju, aby nie tracić rytmu meczowego. Poziom nie był najlepszy, ale już ten mecz finałowy z Centrą dostarczył nam kilku wskazówek - powiedział Radiu SUD Damian Baras, trener LKS.

Drugie miejsce zajęła Centra Ostrów, która zwyciężała już sześciokrotnie. Trzecią lokatę wywalczyli gracze Ostrovii, którzy ograli Orła Mroczeń 4:2. - W sumie z naszej kadry, którą posiadamy to brakowało ośmiu zawodników. W ogóle pojechaliśmy na zawody tylko dwunastką piłkarzy - usprawiedliwiał słabą postawę Orła trener Marek Wojtasiak. Królem strzelców turnieju seniorskiego został Szymon Kucharski.

Sześć drużyn zagrało w turnieju drużyn akademii piłkarskich rocznika 2009. Zaproszenie organizatorów przyjęły: Akademia Piłkarska Ostrów, Centra Ostrów Gumisie, Centra Ostrów Smerfy, Ostrovia Ostrów, Pogoń Nowe Skalmierzyce i Raszkowianka Raszków.
W turnieju oldboys wystąpiły cztery zespoły. Po raz kolejny triumfował zespół T@AK Team. Kolejne miejsca zajęły następujące drużyny: Smerfy, Meble Matim oraz Pasaż Strzelecka.

Tyle samo ekip zagrało w turnieju dla drużyn amatorskich. Tutaj zagrały zespoły grające w klasie B oraz zespoły niezrzeszone. Zwyciężyli gospodarze, czyli gracze Huraganu Szczury przed Orłem Wysocko Wielkie. Trzecią lokatę wywalczyli piłkarze zespołu Zimne Dranie, a czwarte LKS Grudzielec Nowy.