19 kwietnia 2024, 09:39

PIŁKA NOŻNA: Turniej samorządowców

18 lutego 2017 r. w Witkowie koło Gniezna odbyły się XVIII Regionalne Zawody starostów, burmistrzów, wójtów i radnych w tenisie stołowym o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i pod honorowym patronatem europosłanki Krystyny Łybackiej.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Wielkopolskim Związkiem Tenisa Stołowego w Poznaniu oraz lokalnymi urzędami samorządowymi i placówkami kulturalnymi. W imprezie udział wzięło 160 uczestników, w tym 120 samorządowców z terenu 25 gmin i 14 powiatów województwa wielkopolskiego. Gmina Łęka Opatowska, jako jedyna z powiatu kępińskiego wydelegowała tam swoich przedstawicieli. Byli to: Przewodniczący Rady Gminy - Michał Jerczyński oraz radni Katarzyna Krzymińska, Łukasz Olbrych i Mieczysław Skotnik.

Nasi reprezentanci wypadli tam bardzo dobrze. Mieczysław Skotnik stanął na podium, zajmując III miejsce, natomiast Łukasz Olbrych wywalczył V miejsce. Imprezie głównej towarzyszyły także konkurencje rekreacyjno - sportowe jak np. rzut lotką do tarczy elektronicznej, w której Katarzyna Krzymińska zajęła II miejsce. W klasyfikacji ogólnej Gmina Łęka Opatowska uplasowała się na miejscu X.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl