Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Kępnianki zdobyły srebrne medale

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Kępnie została wicemistrzem Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna ma szansę pojechać na Mistrzostwa Polski.

Gimnazjum nr 1 z Kępna kolejny raz wywalczyło medal na wojewódzkiej imprezie. Tym razem piłkarki ręczne prowadzone przez trener Teresę Markiewicz wywalczyły srebro, ale także awans do finałów Mistrzostw Polski. - Dziewczyny są szkolone w Polonii Kępno i na zajęciach w szkole i to przynosi wymierne efekty. Co ważne większa część tego zespołu oparta jest o zawodniczki z klasy I, co jeszcze bardzie obrazuje dobry wynik, jaki uzyskaliśmy - mówi Radiu SUD trener Markiewicz.

Reprezentacja Gimnazjum nr 1 kolejny raz ma okazję pojechać na finały Mistrzostw Polski szkół gimnazjalnych do Elbląga. - Jako ubiegłoroczny Wicemistrz Polski mamy zielone światło i drugie miejsce w województwie też daje nam taką możliwość - dodaje Teresa Markiewicz. Na turnieju w Budzyniu nasz zespół wygrał z Gimnazjum Buk 14:11 (5:3) i przegrał z Gimnazjum nr 3 Gniezno 14:16 (5:6). Mistrzostwo województwa wygrało Gniezno. Warto wspomnieć, że był to już ostatni turniej „Gimnazjady”, bowiem po reformie oświatowej szkoły te zostaną zlikwidowane.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl