27 kwietnia 2024, 07:33

PIŁKA RĘCZNA: Turniej młodych szczypiornistek

W sobotę (23.03) w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt z rocznika 2014/15. Rywalizowano o puchar burmistrza Kępna.

Pierwszy raz przed własną publicznością mogły zaprezentować się zawodniczki SPR Kępno. W 8 zespołowej obsadzie mieliśmy dwie drużyny gospodarzy. Ekipa na co dzień trenująca pod okiem Ewy Nowickiej pokazała waleczność i nieustępliwość na parkiecie.

SPR wygrał turniej a drugi zespół z kępińskiego klubu uplasował się na 4 pozycji. - Dziewczyną należą się ogromne gratulacje, zagrały świetne mecze. Były skuteczne zarówno w ataku jak i w obronie. Zawodniczki mogą być zadowolone ze swojej postawy, bo ich gra dzisiaj wyglądała fajnie - powiedziała Radiu SUD Julia Olejnik, która w zastępstwie prowadziła SPR na tych zawodach.

W klasyfikacji końcowej SPR I Kępno wyprzedziło zespół Orlęta I Bilcza i FPR Mirsk. W zawodach wystąpiła także Akademia MKS PR Gniezno, Junak Włocławek i MKS Vinamineo Jelenia Góra. Warto wspomnieć, że Aleksandra Nowicka została najskuteczniejszą zawodniczką całego turnieju. Zofia Brzozowska została wybrana najlepszą zawodniczką SPR I Kępno, a Marta Wabnic otrzymała takie samo wyróżnienie za grę w barwach SPR II Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl