26 kwietnia 2024, 00:18

TANIEC TOWARZYSKI: X Ogólnopolski Turniej

W niedzielę w hali KOSiR odbył się Jubileuszowy X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Impreza odbywała się pod patronatem Radia SUD.

W turnieju brało udział ponad 200 uczestników. Rozgrywany był w trzech blokach tanecznych. Największą publiczność zgromadziły prezentacje najmłodszych. Przed południem na parkiecie pojawiły się przedszkolaki z pięciu placówek: Przedszkole Sióstr Boromeuszek, nr 4 i nr 5 z Kępna, a także z Mikorzyna i Opatowa. Później rywalizowali starsi, a całość zwieńczyła gala finałowa. - Nasz turniej od 10 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczestników z całej Polski - powiedział Radiu SUD Paweł Wielgosz, instruktor Klubu Tańca „Retro”, które wraz z KOK i UKS „Atut” było organizatorem imprezy. - Mamy ponad 10 par z Kępna. Mieliśmy także z naszego regionu uczestników, którzy stawiają na parkietach dopiero pierwsze kroki - dodał Wielgosz.

Pary z kluby tańca „Retro” zyskały uznanie w oczach sędziów. W kategorii 8-9 latków, w klasie H para Piotr Rymarz i Daria Dobrzyńska okazała się bezkonkurencyjna. Drugie miejsce w kategoria 10-11 lat klasa H, zajął Michał Jarczak i Amelia Jurczenia. W tej samej kategorii wiekowej w klasie G dwie nasze pary zajęły ex aequo II miejsce - Jakub Gola i Daria Hołoś oraz Jan Jakubiak i Antonina Janczyk. Na trzecim miejscu uplasowała się para Roman Fabian i Klaudia Zakręt. W kategorii 12-13 klasa E Kacper Łukianowski i Joanna Polak zajęli II miejsce, a na czwartym sklasyfikowano Tymoteusza Karwackiego i Klaudię Waliszewską. Dwie pary z Baranowskiego Stuadia Tańca także pokazały się z dobrej strony. Jakub Baranowski i Oliwia Stelmaszyk w kategorii 8-9 lat, w klasie H zajęła II miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęła para Filip Gąszczak Aleksandra Lamek, którą zobaczyliśmy w kat. 10-11 lat, w klasie G.