29 kwietnia 2024, 21:26

18°

TENIS STOŁOWY: Nasi w czołówce Otwartych Mistrzostw Koźmina Wielkopolskiego

W hali sportowej przy ul. Strzeleckiej w Koźminie Wlkp. odbył się VI Memoriał im. Ryszarda Kamińskiego czyli Otwarte Mistrzostwa  Koźmina Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym. Znakomicie spisali się tenisiści stołowi z naszego regionu. W kategorii M3 -rocznik 2007-2009 zawodnik LZS Olszowa Stanisław Szóstak zajął 2 miejsce a wychowanek tego klubu Sebastian Marczak reprezentujący aktualnie  LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie uplasował się na 3 miejscu. Jego siostra Oliwia Marczak ukończyła zawody tuż za podium na 4 miejscu a w kategorii kobiet K4+K5 zwyciężyła trenerka klubu LZS Olszowa Joanna Kalarus. Natomiast w kategorii mężczyzn powyżej 62 lat najlepszy okazał się Jan Kasendra z Kępna. W turnieju wzięło udział 162 zawodników i zawodniczek z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego zrzeszonych w 26 klubach oraz amatorzy. Najstarszym uczestnikiem zawodów był 89-letni emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego Edward Jankowski z Rozdrażewa.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl