20 kwietnia 2024, 15:18

TENIS STOŁOWY: Udane występy naszych w Praszce

W Hali Sportowej Kotwica w Praszce odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. W 9 godzinnym turnieju, odbywającym się na 12 stołach , wystartowało 93 zawodników, którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych oraz kategorii open. Kolejny bardzo dobry występ zanotowali tenisiści stołowi naszego regionu. W najliczniejszej kategorii 41-60 lat znakomite 3 miejsce w bardzo silnej konkurencji zajął Jan Kasendra z Kępna, który był bliski końcowego zwycięstwa. Najpierw pomyślnie przebrnął 4 rundy a w finale spotkał się z zawodnikiem STS SDK PONG Wieluń Sławomirem Pychyńskim. Były trzecioligowiec z Wielunia okazał się mistrzem końcówek, gdyż w 1 secie przegrywał już z Kasendrą 2:7, 8:10 by rozstrzygnąć tego seta na swoją korzyść. Drugiego seta wygrał mieszkaniec Kępna, w 3 powtórzyła się sytuacja z pierwszego, znowu Kasendra miał 2 piłki setowe przy stanie 10:8 i przegrał go 10:12. W 4 secie z kolei prowadził wysoko Pychyński 8:3, Kasendra wyszedł na prowadzenie 10:9, ale ostatecznie uległ doświadczonemu tenisiście stołowemu z Wielunia 10:12 i w całym meczu 1:3. Wysokie 6 miejsce w tej samej kategorii zajął Andrzej Gogol z Mnichowic. Na potwierdzenie swojej wysokiej formy Jan Kasendra pokonał w turnieju open młodszego o 33 lata zwycięzcę kategorii do 40 lat Macieja Kijaka z GUKS Byczyna. W kategorii open zwyciężył grający aktualnie w Bundeslidze Szymon Mora. W kategorii do 40 lat 5 był mieszkaniec Łęki Opatowskiej Paweł Gottfried a na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Swerhun z pobliskiego Bolesławca. Obaj trenują tenis stołowy w GUKS Byczyna. W najstarszej kategorii zwyciężył były drugoligowiec Jan Izydorczyk z Opola. 8 miejsce wśród weteranów wywalczył Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem. Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor M-GOKiS w Praszce Jacek Pac a sekretarzem turnieju był Edmund Olszowy. Zawodnicy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl