19 kwietnia 2024, 05:00

TENIS STOŁOWY: Turniej tenisa stołowego w Trzcinicy

26 marca 2017 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się kolejny już turniej tenisa stołowego.

XII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Trzcinica oraz Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie rozstrzygnięty został w minioną niedzielę. Już od godziny 9.00 zawodnicy mogli zapisywać się w czterech kategoriach: dzieci, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, seniorzy oraz kobiety. W sumie w turnieju udział wzięło 55 osób, z czego większość wystartowała wśród seniorów. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął: Piotr Klimek, II miejsce wywalczył Denis Gatner, a trzecie - Szymon Skotnik.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Robert Walery, II miejsce zajął Paweł Skotnik, a III - Kamil Derdak. W kategorii kobiet najlepsze miejsce zajęła Angelika Klimek. Za nią w ogólnej klasyfikacji znalazła się Agnieszka Parzonka - Adamska. III miejsce zajęła Agnieszka Żurecka. W kategorii seniorów I miejsce zajął Przemysław Adamek, II - Jan Kasendra, a III - Paweł Gottfried.

Nagrody wszystkim uczestnikom wręczyli: wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz Komendant Powiatowy Policji podinsp. Tomasz Paziewski. - Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach, a Urzędowi Gminy Trzcinica za coroczne wsparcie sportowych rozgrywek i Dyrekcji Zespołu Szkół w Trzcinicy za pomoc w organizacji – powiedziała st. sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno. Nagrodę komendanta dla najmłodszego zawodnika otrzymał Bruno Lempert, który w styczniu skończył 9 lat.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl