29 lutego 2024, 02:07

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 1,5 miliona złotych na zakup opału. Wypłata dodatku węglowego ruszy w przyszłym tygodniu

W czwartek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kępnie zapadły ważne decyzje, które pozwolą zabezpieczyć opał na sezon grzewczy dla mieszkańców.

Burmistrz Piotr Psikus podjął decyzję o zabezpieczeniu środków na zakup opału spółce Energetyka Cieplna Kępno Sp z o.o. poprzez udzielenie pożyczki w wysokości 1 500 000 zł.
Na zwołanej przez Burmistrza nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę umożliwiającą wypłatę dodatków węglowych dla mieszkańców oraz zabezpieczenie opału dla Energetyki Cieplnej Kępno sp. z o.o. na sezon grzewczy. Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę o przyjęciu 5 202 000 zł z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i przekazaniu do realizacji przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Oznacza to, że pierwsza transza wypłat dodatku węglowego ruszy już w przyszłym tygodniu.
Kwota 5 202 000 zł stanowi 42,5% zgłoszonych potrzeb i trafi do osób które już w sierpniu i wrześniu złożyły wnioski. Kolejna transza środków z Urzędu Wojewódzkiego planowana jest w październiku. Te ważne decyzje pozwolą zabezpieczyć opał na sezon grzewczy dla mieszkańców.

Autor: redakcja@radiosud.pl