5 marca 2024, 12:32

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 100 choinek na Święta Bożego Narodzenia

100 CHOINEK


na Święta Bożego Narodzenia.


Burmistrz Miasta i Gminy Kępno organizuje w tym roku świąteczną akcję, w ramach której za minimum 10 kg odpadów: baterii, makulatury lub elektroodpadów, oraz przedmiotów którym można nadać „nowe życie”, oddanych w dniach od 4 – 14 grudnia 2023 r. do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Olszowie, 100-u pierwszych mieszkańców gminy Kępno otrzyma choinkę w donicy.


Ratusz po raz kolejny zachęca mieszkańców do tego, by właściwie segregowali odpady i premiuje tych, którzy dbają o ekologię. W zamian za oddane odpady otrzymają żywe, świąteczne drzewko ze zdrowym systemem korzeniowym. W tym roku do kępińskich domów trafi 100 świerków o wysokości ok. 1,0 - 1,40 m. Wystarczy dostarczyć ww. odpady do PSZOK Olszowa przy ul. Bursztynowej 55, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00.


Choinki będą przekazane mieszkańcom, którzy spełnią warunki akcji, w dniu  16 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego na kępińskim Rynku w godzinach 11.00 - 16.00. Dla 5-ciu osób, które oddadzą największą ilość ww. odpadów przewidziane są dodatkowe nagrody.


Jednocześnie przypominamy, że w styczniu i lutym cięte choinki będą odbierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych wraz z odpadami bio. Natomiast „żywe” choinki w donicach, wzorem roku ubiegłego, można będzie przekazać w ramach akcji „ZAKORZEŃ SIĘ W GMINIE KĘPNO” na przełomie stycznia i lutego 2024 roku.


 


Budujemy Klimat – Segregujesz zyskujesz!


 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl