3 sierpnia 2021, 03:51

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: 100-lecie Szkolnictwa Zawodowego w Powiecie Kępińskim

Jubileusz 100-lecia Szkolnictwa Zawodowego w Powiecie Kępińskim obchodzono w ubiegłym roku. Ze względu na pandemię uroczystości odbyły się w piątek (11.06) w ZSP nr 1 w Kępnie.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele św. Marcina. Nie zapomniano także o zmarłych nauczycielach i pracownikach oświaty. Na ich grobach zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów. Przed gmachem szkoły odsłonięto tablicę pamiątkową w podziękowaniu tym, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły, tworząc jej historię. - Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, które początkowo planowaliśmy zorganizować je w jeszcze większym rozmiarze. Chcieliśmy zaprosić wszystkich absolwentów, a uroczystości miały zakończyć się balem. Niestety sytuacja z pandemią spowodowała, że w nieco zmniejszonym gronie może świętować. Bardzo się cieszę, że tak wielu gości zaszczyciło nas dzisiaj swoją obecnością - powiedziała Radiu SUD Bogumiła Drobina, dyrektor ZSP nr 1.

Niezwykle wzruszony był Zygmunt Nowacki, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół tej szkoły. – Bardzo się cieszę, że dyrekcja i pracownicy szkoły tak wspaniale przygotowali to 100-lecie. Dzisiaj mam okazje spotkać się z emerytowanymi nauczycielami. Jest to bardzo duża satysfakcja - podkreślał były dyrektor tej placówki.

Główne uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej, gdzie między innymi zaprezentowano odnowiony sztandar szkoły. Jubileusz był także doskonałą okazją to towarzyskich spotkań absolwentów szkoły.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl