27 października 2020, 18:53

Teraz

Fakty

A A A

MROCZEŃ: 16-latek dachował osobowym audi

19 września w Mroczeniu kierujący samochodem osobowym marki Audi nie dostosował warunków jazdy do panujących warunków, wypadł z drogi, dachował i wpadł do pobliskiego rowu.

16-letni mieszkaniec gm. Baranów nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, zabrał bez wiedzy i zgody matki, kluczyki do samochodu marki audi.
Podczas jazdy nie zachował należytych środków ostrożności, w wyniku czego uderzył w przydrożne barierki i dachując wpadł do rowu. Zarówno kierujący jak i przebywający w tym pojeździe pasażerowie: dwie kobiety 17l i 18l oraz mężczyzna 19l, doznali ogólnych potłuczeń i sami zgłosili się do szpitala.

Policjanci otrzymali informację o zaistniałej sytuacji od lekarzy, bowiem jego uczestnicy sami uprzątnęli miejsce zdarzenia. - 16-latek usłyszał zarzut 160 kodeksu karnego, który mówi „kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności” - powiedział Radiu SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl