16 stycznia 2021, 07:30

Teraz

-5°

Fakty

A A A

MIKSTAT: 233 pracowników z wynikiem dodatnim na obecność koronawirusa

Wstrzymano do odwołania produkcję w zakładzie drobiarskim firmy Ami w Mikstacie - informuje Polska Agencja Prasowa. Już 233 pracowników zakładu jest zakażonych koronawirusem.

W poniedziałek informowano o 164 osobach zakażonych i już wtedy podkreślano, że "skala może być większa". We wtorek liczba zakażonych znacznie wzrosła. Rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował, że koronawirusa stwierdzono już u 233 pracowników, ale "dane te mogą ewaluować". 170 osób objęto kwarantanną.

- Decyzja wojewody była natychmiastowa. W piątek odbędą się badania przesiewowe dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. Badania będą prowadzone w tym samym miejscu także we wtorek. W poniedziałek natomiast 12 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej będzie prowadzić badania dla mieszkańców DPS-sów z powiatu ostrzeszowskiego - mówił Radiu SUD Tomasz Stube.

Zarząd spółki podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji. W komunikacie (dostępny w zdjęciach) poinformowano, że wszyscy pracownicy zostali przebadani, zakład został zdezynfekowany, a produkcja wstrzymana do odwołania. „Podjęto decyzję o przeprowadzeniu powtórnych badań wymazowych w końcówce tygodnia” -  poinformowano w komunikacie. W zakładzie zatrudnionych jest 781 osób.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl