13 sierpnia 2022, 01:40

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: 26-latek który próbował potrącić policjantów został aresztowany na 3 miesiące!

Kierowca, który próbował potrącić policjantów został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące! To 26-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

Przypomnijmy 11.11 o 3:40 doszło do kradzieży paliwa na stacji paliw w miejscowości Brzezie. W trakcie zatrzymania sprawców doszło do próby potrącenia policjantów z Kępna przez inny pojazd (Peugeot), który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Rozpoczął się pościg, w trakcie którego policjanci oddali kilka strzałów. Uciekinierów nie udało się zatrzymać. Porzucili swoje auto w pobliżu zjazdu na S8 w Bralinie. W całym regionie obława policyjna trwała przez kilka godzin.

Policjanci zatrzymali natomiast sprawców kradzieży paliwa. To 34-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna, mieszkańcy województwa dolnośląskiego. W trakcie wykonywanych czynności znaleziono w samochodzie (Iveco) kilka gram amfetaminy.

Zebrany materiał dowodowy oraz zabezpieczone ślady pozwoliły ustalić, że kierującym Peugeotem był 26-letni mieszkaniec okolic Bolesławca (Dolnośląskie). Policja zatrzymała mężczyznę w Bolesławcu. 26-latek usłyszał zarzut usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza i został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl