3 marca 2021, 11:49

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 29-latek wyłudzał towary budowlane. Poruszał się..."ambulansem"

29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego (Kierzno) wyłudzał materiały budowlane. Poruszał się starym „ambulansem”. Znaleziono przy nim asortyment dla ratownika medycznego.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą, otrzymali informację, że na przełomie października i listopada br. 29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego w jednej z firm zajmującej się sprzedażą artykułów budowlanych, dokonywał wyłudzeń towarów. - Mężczyzna wykorzystując dane firmy swojej dziewczyny, kupował towar z odroczonym terminem płatności. Łącznie w ten sposób wyłudził towar z tej firmy na kwotę blisko 50 tys zł - powiedział Radiu SUD komisarz Mateusz Lewek, z-ca naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna od niedawna mieszka na terenie powiatu kępińskiego. Wcześniej zamieszkiwał inne tereny kraju, między innymi w województwie Warmińsko-Mazurskim, gdzie dokonał podobnych przestępstw. - Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany przez naszych policjantów, na zlecenie jednej z tamtejszych komend powiatowych, do prowadzonej przez nich sprawy. Ostatecznie trafił do aresztu śledczego - dodał komisarz Lewek.

Policjanci z Kępna ustalili miejsce, gdzie mężczyzna przechowywał wyłudzony towar. - Na chwilę obecną odzyskaliśmy towar na kwotę blisko 20 tys zł - przyznał kom. Mateusz Lewek.

Co ciekawe, 29-latek poruszał się pojazdem do złudzenia przypominającym ambulans, a podczas przeszukania posesji, policjanci znaleźli asortyment do pracy ratowników medycznych. Niewykluczone jest, że mężczyzna prowadził także inną działalność przestępczą. - Ta sprawa może być rozwojowa, bo zbieramy informację, na temat całej działalności przestępczej tego mężczyzny, który zaczął działać również na naszym terenie - podkreśla z-ca naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl