3 marca 2021, 12:36

Teraz

12°

Fakty

A A A

KĘPNO: 35 mandatów w 2 dni. Akcja kępińskiej policji.

W ramach akcji „Prędkość-Zero Tolerancji” kępińscy policjanci 15 i 17 stycznia prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze.

Na terenie powiatu kępińskiego w trakcie działań funkcjonariusze drogówki skontrolowali prawie 50 pojazdów. Wystawili 35 mandatów, w tym 20 za przekroczenia dozwolonej prędkości.

- Pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo - mówi sierżant Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Policjanci apelują o spokojną i rozsądna jazdę, respektowanie obowiązujących przepisów i zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego. - Szczególnie teraz w okresie zimowym należy pamiętać o tym, że niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia - dodał sierżant Stramowski.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl