4 grudnia 2020, 14:35

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 36 pacjentów trafiło na oddział zakaźny. 8 osób wyzdrowiało, 7 zmarło

Od tygodnia w Kępnie funkcjonuje Oddział Zakaźny. W tym czasie na oddziale leczonych było 36 pacjentów. - Oddział jest cały czas zapełniony, wszystkie łóżka są zajęte. Wśród tych 36 pacjentów, 6 było z powiatu kępińskiego, 5 z powiatu oleśnickiego i 2 z powiatu wieruszowskiego - poinformowała Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno.

23 pozostałe osoby, to pacjenci z innych powiatów Wielkopolski. Niestety 7 osób na tym oddziale zmarło. - Głównie zgony miały miejsce w pierwszych dniach funkcjonowania tego oddziału. To były osoby z bardzo ciężkimi stanami, również nowotworowymi, chorobami współistniejącymi. Na ten moment mamy także wypisanych z tego oddziału 8 pacjentów wyleczonych, którzy nie wymagali hospitalizacji. Było wśród nich także dwóch pracowników szpitala - przyznaje dyrektor szpitala.

W całym szpitalu przybywa osób wymagających hospitalizacji, ale planowane zabiegi będą normalnie realizowane. - Planowe zabiegi odbywają się na razie normalnie. Mamy tez dużo innych przyjęć do szpitala, ponieważ ludzie chorują nie tylko na covid-19. Mamy dużo przyjęć na oddział internistyczny, chirurgiczny, gdzie pacjenci są przyjmowani na bieżąco - dodaje Beata Andrzejewska.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl