3 sierpnia 2020, 19:47

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: 40-latek, który wyłudził od mieszkanki Bralina 80 tys zł został aresztowany

Wspólna akcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pozwoliła zatrzymać mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „ na wnuczka. To 40-letni mieszkaniec Poznania.

Zatrzymanie było wynikiem współpracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP Kępno oraz KWP w Poznaniu zajmujących się oszustwami metodą na tzw. „wnuczka”.

- Z ustaleń śledczych wynikało, że w grudniu 2019 roku, do starszej mieszkanki Bralina, zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Rozmówczyni twierdziła, że ma problemy ponieważ spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy po które zgłosi się inna osoba. W wyniku śledztwa oraz współpracy funkcjonariuszy udało się wytypować oraz zatrzymać 40-letniego mieszkańca Poznania, który odebrał od starszej kobiety pieniądze w kwocie 80.000 zł - powiedział Radiu SUD st. sierż. Filip Ślęk, z-ca oficera prasowego KPP Kępno.

Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Kępnie został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl