23 września 2020, 02:50

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: 40 osób straciło już prawo jazdy!

Blisko 40 kierujących straciło w tym roku swoje uprawnienia za bardzo szybką jazdę po terenie powiatu kępińskiego. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było tylko 10 kierowców, którym zabrano uprawnienia.

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, na terenie powiatu kępińskiego, od początku roku namierzyli prawie 40-tu kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili swoje uprawnienia na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

- Jednym z takich kierowców, który stracił przed listopadowym weekendem (8.11), po godzinie 8 rano w miejscowości Kolonia Opatowska, był 31-latek, który jadąc osobowym BMW przekroczył prędkość o 54 km/h. Pędził w terenie zabudowanym 104 km/h - powiedział Radiu SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl