22 lipca 2024, 16:43

Teraz

24°

Fakty

A A A

KĘPNO: 41-letni mężczyzna włamał się do jednej z firm

Kilka godzin potrzebowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na ustalenie i zatrzymanie złodzieja, który włamał się do jednej z kępińskich firm, skąd ukradł pieniądze, laptopa, telefon komórkowy, serwery komputerowe oraz samochód marki VW.


W środę (15.11) o godz. 7:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednej z firm na ulicy Granicznej w Kępnie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani kryminalni.


Jak się okazało w nocy z 14/15 listopada, nieznany sprawca włamał się na teren firmy. Ukradł pieniądze, laptopa, telefon komórkowy, serwery komputerowe oraz samochód osobowy marki VW. Łączna suma strat wyniosła prawie 100 tys zł. Kryminalni zabezpieczyli ślady biologiczne, mechanoskopijne i traseologiczne oraz  przesłuchano świadków - powiedział Radiu SUD st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. 


Dzięki wnikliwej analizie zebranego materiału już po kilku godzinach policjanci wytypowali oraz zatrzymali na terenie Ostrowa Wielkopolskiego 41-letniego mieszkańca Kępna. - Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony tak szybkim działaniem naszych funkcjonariuszy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Skradzione mienie zostało odzyskane i w całości wróciło do prawowitego właściciela – dodał st. sierż. Stramowski. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl