6 października 2022, 15:38

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: 53 mandaty za prędkość i 6 nietrzeźwych kierujących. Policja podsumowała weekend sierpniowy

Podczas akcji „prędkość’ policjanci z Kępna przeprowadzili ponad 50 kontroli pojazdów, podczas których ujawniono, aż 53 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym za które kierujący zostali ukarani mandatami. Zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców.


13 sierpnia o godz. 20:00 w Bralinie policjanci zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem osobowym marki VW znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


14 sierpnia o godz. 02.00 na ulicy Wiosny Ludów w Kępnie zatrzymano 30-letniego mieszkańca gminy Baranów, który kierował samochodem marki Ford znajdując się w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku kierowca wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.


Tego samego dnia o godzinie 10:40 w Kępnie na ulicy Sportowej funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Kępno, który kierował samochodem marki VW znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.


Również 14 sierpnia o godzinie 21:50 w Kępnie na ulicy Radosnej zatrzymano 68-letniego mieszkańca Kępna, który kierował samochodem marki Peugeot znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. - Kierujący niestety doprowadził przy okazji do kolizji. Nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i uderzył w inny samochód - poinformował Radio SUD st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.


15 sierpnia o godz. 1:45 policjanci zatrzymali w Kępnie na ulicy Mickiewicza pojazd marki Audi, którym kierował 19-letni mieszkaniec Pątnowa, który w alkomat wydmuchał 1,5 promila alkoholu.


Także w poniedziałek o godz. 13:30 w Kępnie na ulicy Radosnej funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki BMW znajdując się w stanie nietrzeźwości. - Podczas kontroli funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. 42-latek odmówił poddania się badaniu alkomatem w związku z czym została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie - dodał st. sierżant Stramowski.


Wszyscy zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i teraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl