30 maja 2020, 21:15

Teraz

12°

Fakty

A A A

TRZCINICA: 77 miejsce w Rankingu Samorządów

77 miejsce na 1548 klasyfikowanych gmin wiejskich zajęła Gmina Trzcinica w rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2019.Ranking pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania za rok 2018.Ranking obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce.Kryteria oceny Rankingu Samorządów 2019 to około 50 wskaźników w 4 kategoriach: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna, trwałość środowiskowa oraz jakość zarządzania.Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej". Gmina Trzcinica znalazła się w pierwszej setce samorządów wiejskich po raz trzeci, poprzednio było to w 2013 roku za lata 2009-2012 i w 2014 roku za lata 2010-2013.

Cieszę się z tego wspólnego sukcesu Naszej Gminy w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają i pomagają w dużym zadaniu jakim jest funkcjonowanie Gminy Trzcinica. Wyróżnienie, nad którym patronat objął prof. Jerzy Buzek stanowi motywację do dalszej i wzmożonej pracy. Jest to wspólny sukces radnych, sołtysów, pracowników Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, organizacji oraz mieszkańców Naszej Gminy - powiedział wójt Grzegorz Hadzik.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl