21 maja 2018, 20:56

Teraz

17°

Fakty

A A A

KĘPNO: 98. Rocznica Powrotu do Macierzy

Dziś na kępińskim Rynku odbyły się uroczystości upamiętniające 98. Rocznicę Powrotu Kępna do Macierzy. W kościele św. Marcina wcześniej odprawiona została msza święta.

Po mszy delegacje władz parlamentarnych, samorządowych i instytucji przeszyły na kępiński Rynek i pod pomnikiem „Bohaterów walk o wolność i demokracje” złożyły kwiaty. Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący rady Miejskiej Andrzej Stachowiak. Nawiązał w nim do historii, mówił o dacie 17 stycznia jako szczególnej w dziejach miasta. Wspominał postać Stanisława Thiela.

Świętujemy i pamiętamy naszych lokalnych bohaterów.

Nie wstydźmy się przywiązania do rodzinnego miasta -apelował Stachowiak. -Jesteśmy przecież dumni z własnego pochodzenia, z naszych rodzimych tradycji i zwyczajów. Kochamy nasza kulturę i cieszymy się wolnością. To właśnie z tych uczuć wyrasta nasz patroiotyzm. Okazujmy go, ucząc nasze dzieci miłości do Ojczyzny i szacunku dla innych narodów. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się poczuciem wspólnoty naszej małej Ojczyźnie -mówił przewodniczący Stachowiak.

Wiązankę kwiatów delegacja kępińskiego samorządu złożyła także pod pamiątkową tablicą ufundowaną z okazji powrotu Ziemi Kępińskiej do Macierzy.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • ~kibic z Kępna: do hehee z tego co piszesz można przypuszczać że nie byłeś na tej uroczystości. Kibice czy jak Ty to nazywasz Kibole byli. Pozdrawiamy wszystkich mieszkańców Kępna pozytywnie nastawionych do naszej patriotycznej postawy. Dziękujemy !!!

  11:57, 20 stycznia
 • ~zadowolony nie: CENZURO wróć, jesteśmy Ci wierni. Do kogo Niech się domyśli.......

  11:29, 19 stycznia
 • ~hehee: Wy w tym kępnie nic nie robicie, tylko latacie z kwiatami i zniczami. A kibole gdzie byli W gimnazjum

  22:03, 18 stycznia
 • ~lena: Pani Henczyca ostatnio była sama, a teraz i nawet i jej nie ma. Wstydzą się zniczowych pochodów.

  15:48, 18 stycznia
 • ~kierowca: do Kępen: Chyba tak, albo wstyd paradować z czarną parasolką i zniczem.

  15:14, 18 stycznia
 • ~Do Kępen: Pani B. jak piszesz teraz na oku ma pałac a w zasadzie odbudowę czy coś w ty stylu a , że potencjalne nowe mięcho jest aż z Brazylii to wybacz nie ma czasu na pierdoły.

  13:13, 18 stycznia
 • ~klik: Jeszcze chyba stara Cenzura działa........

  08:29, 18 stycznia

Więcej komentarzy