3 sierpnia 2021, 03:59

Teraz

14°

Fakty

A A A

ANIOŁKA PIERWSZA: Będzie nowy wóz dla strażaków

Gmina Trzcinica podjęła działania w celu pozyskania nowego samochodu pożarniczego dla OSP w Aniołce Pierwszej.W pierwszej kolejności zabezpieczono w budżecie Gminy Trzcinica środki własne w wysokości 90 000 złotych. 26 maja 2017 roku został złożony odpowiedni wniosek do Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu o dopłatę do zakupu samochodu w wysokości 110 000 złotych. Wniosek OSP w Aniołce Pierwszej został uwzględniony i zakup samochodu pożarniczego dotyczącego tej jednostki znalazł się w grupie 30 pojazdów na, które został ogłoszony przetarg. Wnioskowany lekki samochód ratowniczo-gaśniczy to typu kontener ze zbiornikiem wody 200 litrów i agregatem wysokociśnieniowym oraz innym wyposażeniem. Pozyskany samochód pożarniczy jest czwartym nowym w ostatnim czasie. Rozpoczęto także działania w celu pozyskania średniego samochodu pożarniczego dla OSP w Laskach. Możliwość podjęcia konkretnych działań w celu pozyskania wozu bojowego otworzyło włączenie OSP w Laskach w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Źródło: www.trzcinica.com.pl

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~do hhh : akurat w gminie straż jest potrzebna choćby nawet jedna, bo zanim przyjedzie straż z Kępna do wypadku czy pożaru w okolicach gminy Trzcinica to strażacy z OSP są już na miejscu.

    16:21, 28 czerwca 2017, | odpowiedz
  • ~hhh : Jak to po co ten samochódA może zamiast utrzymywac straze w gminie to lepiej posiadac tylko straze w Kępnie o nie dbac a reszta powiatu niech radzi sobie sama wiadrami.

    11:39, 28 czerwca 2017, | odpowiedz
  • ~ddd : I po co ten samochód Czy po to żeby więcej było opłat dla gminy Może lepiej utrzymywać tylko dwie straże w gminie i o nie dbać.

    09:37, 28 czerwca 2017, | odpowiedz