8 kwietnia 2020, 20:17

Teraz

13°

Fakty

A A A

BARANÓW: Firma z Kępna dokończy budowę szkoły

Mimo trudnej sytuacji z restrykcjami wywołanymi koronowirusem, gmina Baranów realizuje zaplanowane wcześniej inwestycję. Wyłoniono właśnie firmę, która dokończy budowę kompleksu oświatowo-sportowego w Baranowie. Znany jest także wykonawca modernizacji sali wiejskiej w Słupi pod Kępnem, a w planach jest także kanalizacja w Łęce Mroczeńskiej.

W ciągu pięciu miesięcy firma FPUH Mariusz Musialski z Baranowa przeprowadzi remont sali wiejskiej w Słupi pod Kępnem. - W tej sali odbywają się różne uroczystości i trzeba koniecznie wyremontować tam kuchnię - powiedziała Radiu SUD Bogumiła Lewandowska-Siwek, wójt Baranowa.

Rozstrzygnięto także przetarg na dokończenie budowy kompleksu oświatowo-sportowego w Baranowie. Przypomnijmy, że po zejściu z placu budowy firmy z Piaseczna „Polaqua”, dalszą realizację zadania podzielono na kilka etapów. Po roku stagnacji, prace dachowe realizuje firma „Margo” z Zielonej Góry.

Do ogłoszonego przetargu na kolejny etap zgłosiła się tylko jedna firma - Projektobud z Kępna. - Ten etap obejmuje całą resztę inwestycji związaną z murami budynków, wyposażenie i całą strukturę zewnętrzną wokół budynków - przyznała wójt Lewandowska-Siwek.

Niestety kosztorys całej inwestycji wzrósł diametralnie. Pierwsze plany wójt Baranowa zakładały inwestycje na poziomie 15 mln zł. Radni ówczesnej kadencji nie wyrazili na to zgody. Gdy rozpoczynano budowę, kosztorys opiewał już na 26 mln zł. Teraz wiadomo, że budowa kompleksu oświatowo-sportowego pochłonie około 40 mln zł.

Gmina chce przystąpić wkrótce do budowy kanalizacji w Łęce Mroczeńskiej. - Jest w projektach kanalizacja przy fabryce mebli „Mirjan”, ponieważ tam będzie robiona droga asfaltowa, więc musimy zrobić całą infrastrukturę. Były już rozmowy dotyczące przyłączy do poszczególnych działek - dodała wójt Baranowa.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

radiosud.pl
20:17
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!