29 stycznia 2020, 14:49

Teraz

Fakty

A A A

BARANÓW: Podpisano umowę na 10 milionów dotacji

W piątek w urzędzie gminy w Baranowie nastąpiło oficjalne podpisanie dokumentów na dofinansowanie rewitalizacji rynku, w kwocie 10 milionów złotych.

Rekordowa kwota dotacji dla Gminy Baranów, została przekazana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Całość inwestycji pochłonie 14 milionów złotych. To oznacza, że prowadząca właśnie kilka inwestycji - w tym budowę nowego obiektu szkolnego - gmina Baranów, będzie musiała wyłożyć z budżetu jeszcze 4 miliony.
- Baranów będzie nam piękniał. Nową funkcję będzie miała przylegająca do gminy szkoła. Znajdzie się tam dzienny dom seniora i ośrodek kultury. Będzie piękna oranżeria, wypięknieje także siedziba OSP, a budynki Urzędu Gminy zostaną poddane termomodernizacji - powiedziała Marzena Wodzińska, która w imieniu Urzędu Marszałkowskiego, podpisała umowę na dofinansowanie.
- Prace się już rozpoczęły, w tej chwili prowadzone są prace archeologiczne, ale trwają również te związane z przejściem młodzieży ze szkoły podstawowej do nowego budynku. Inwestycja jest sprzężona właśnie z budową nowej szkoły i kiedy przeniesiemy wszystkie dzieci do nowego obiektu, wtedy prace związane rewitalizacją rynku ruszą pełną parą - wyjaśniła wójt Bogumiła Lewandowska - Siwek.
Rewitalizacja rynku w pełni konsultowana jest z konserwatorem zabytków, ale obejmie tylko budynki znajdujące się w jego centralnej części, czyli obecną szkołę podstawową, siedzibę ochotniczej straży pożarnej, oraz urząd gminy. Całkowicie wyburzona zostanie za to sala gimnastyczna, a w jej miejscu wybudowany zostanie nowy obiekt w postaci oranżerii.

Autor: