8 grudnia 2019, 01:29

Teraz

Fakty

A A A

BARANÓW: Szedł „wężykiem” i wsiadł za kierownicę

Po godzinie 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w miejscowości Baranów. Zaistniałą sytuację zgłosił mieszkaniec powiatu kępińskiego, który był naocznym świadkiem jak mężczyzna najpierw idąc przysłowiowym „wężykiem” po chodniku, następnie wsiada do swojego pojazdu i odjeżdża.

Zgłaszający próbował zatrzymać kierującego i o wszystkim powiadomił policję. - Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, iż kierowcą jest 35-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział Radiu SUD st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie, stracił prawo jazdy i po wytrzeźwieniu usłyszy odpowiednie zarzuty.

- Postawa mieszkańca i rozsądek, jakim wykazał się w tym przypadku zasługuje na uznanie i podziękowanie. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana bezpośrednio policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców - dodaje st. post. Stramowski.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl