28 stycznia 2022, 00:12

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Basen powstanie w 59 tygodni!

Konsorcjum Astal Grupa Budowlana sp. z o. o. z Inowrocławia wraz z partnerem AGB 2 sp. z o. o. z Jacewa przedstawiło najkorzystniejszą ofertę na budowę krytej pływalni w Kępnie. W czwartek otwarto oferty przetargowe.

Był to już drugi przetarg ogłoszony na budowę krytej pływalni w Kępnie. W pierwszym terminie nie udało się wyłonić wykonawcy, gdyż oferty wyraźnie przekraczały kosztorysy planowanej inwestycji. Do drugiego przetargu stanęły wszystkie cztery firmy, który złożyły swoją propozycję wcześniej. Doszły także dwie nowe. - Inwestycja jest atrakcyjna dla „dużych graczy”, bo firmy typu Skanska, Budimex, Kartel także złożyły swoją ofertę, a przy tej skali inwestycji różnice w ofertach są nieznaczne - powiedział Radiu SUD Piotr Psikus.

Aby wyłonić wykonawcę trzeba było zmniejszyć zakres inwestycji. - Zrezygnowaliśmy z jacuzzi zewnętrznego i z przejścia podziemnego, łączącego basen z halą widowiskowo-sportową. Zostało też „odchudzone” wyposażenie obiektu, ale bardzo nieznacznie. Część, w której znajdować się będzie fitness wyposażać też będzie przyszły najemca obiektu - przyznał burmistrz Psikus, który zaznaczył, że wszystkie te rzeczy, z których teraz zrezygnowano będą także wykonane. - Cała koncepcja zakłada, że będzie łącznik z halą, na którym powstanie hotel. Zostało to odłożone w czasie i najpóźniej realizacja tych elementów kompleksu rozpocznie się w dniu, kiedy oddamy basen do użytku - przyznał Psikus.

Od czwartku (20.04) trwa proces weryfikacyjny oferty, która okazała się najlepsza. Podpisania umowy z przyszłym wykonawcą planowane jest na połowę maja. Od tego czasu wykonawca będzie miał 59 tygodni na wybudowanie basenu, za który Gmina Kępno zapłaci kwotą netto 26.908.145,40 zł. (brutto 33.097.018,84, ale VAT wróci do spółki „Projekt Kępno”, która jest inwestorem przedsięwzięcia). Otwarcie basenu planowane jest na 1 października 2018.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • wyborca : No to teraz rachunki za wodę będą wieksze jak za energię, zawsze były wysokie a teraz sobie nie wyobrażam, dobra zmiana............

  09:43, 26 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~xxx : W każdej małej pipidówie baseny są deficytowe. Popytajcie mieszkańców Ostrzeszowa jak im podnieśli opłaty za wodę i ścieki po wybudowaniu basenu. Wszyscy za ten basen będziemy płacić w podatkach! To nie malkontenctwo, to trzeźwe spojrzenie na decyzje PP.

  20:03, 25 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~mieszkanka : zazdrośnicy... jakby nie zrobił to źle a jak już robi to też źle... nie dogodzisz...

  14:36, 24 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~Do ART : Ty, idź może na eksperta ds finansów, wszystko już masz wyliczone co kto ile zarabia, jeszcze nie wybudowany a ty juz wiesz ze nierentowny, gratulacje.

  Odnośnie tematu to gratulacje, Kępno potrzebowało takiej inwestycji.

  13:05, 24 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~Art : To tych wszystkich zachwyonych budowa basenu zobaczymy za kilka lat jak plakac bedziecie jak basen nie bedzie zarabiał i trzeba bedzie dopłacać ciekawe ile na ta chwilę kino sokolnia zrobiło na siebie
  Nie sztuką jest nabudowac na kredyt,sztuka jest by zrobic tak by basen na siebie zarabiał a to wie doskonale P.P ze nie jest to juz takie łatwe i ciężko bedzie by pierw sie zwrocila Budowa a później zarabiał na siebie.

  12:42, 24 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~sal : Uważam, że to dobra decyzja dla mieszkańców Kępna. Najwyższy czas zająć się sferą komfortu mieszkańców, aktywności i rozwoju dzieci. Nie zawsze drogi są najważniejsze, a to że trzeba skorzystać z kredytu to normalne. Niezadowoleni niech spojrzą na swoje budżety i poziomy zadłużenia w stosunku do przychodów czy majątku w odniesieniu do tych wartości po stronie gminy.
  Kępno naprawdę zostało za peletonem jeśli chodzi o inwestycje służące mieszkańcom, baza nie j...

  09:55, 24 kwietnia 2017, | odpowiedz
 • ~Anty Malkontent : Gratulacje dla Pana Burmistrza za działania w sprawie budowy basenu... SUPER!
  Dobrze, że basen uda się wybudować za Pana kadencji, bo gdy wejdzie kadencyjność, to następca nie zrobi żadnej dużej inwestycji dla ludności bo się nie odważy czytając te wszystkie poniższe teksty malkontentów...

  20:13, 23 kwietnia 2017, | odpowiedz

Więcej komentarzy