30 września 2020, 18:22

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Będzie ponownie lodowisko. Obiekt wielofunkcyjny pochłonie 8,4 mln zł

W Kępnie znowu będzie lodowisko. Będzie to jednak obiekt wielosezonowy, którego budowa pochłonie około 8,4 mln zł.

Na ten cel Gmina Kępno pozyskała 2,3 mln zł z Ministerstwa Sportu. Wkład własny wyniesie 6,2 mln zł. Obiekt będzie wielofunkcyjny. - Od października do marca w obiekcie byłoby lodowisko, a w pozostałym czasie byłoby to miejsce dla różnych wydarzeń, konferencji, koncertów, bo będzie możliwość dzielenia tego obiektu na kilka sal - mówi burmistrz Piotr Psikus.

Inwestycję podzielono na dwie części, uwzględnione w całościowym kosztorysie. Pierwsza to budowa lodowiska z całym zapleczem sanitarnym, a w drugim etapie uwzględniono budowę szatni dla klubów sportowych które korzystają ze Stadionu Miejskiego.

Inwestycja powstanie w miejscu zaniedbanego boiska, naprzeciwko Sądu Rejonowego. -Ten obiekt znakomicie wkomponowuje się w tereny przeznaczone w Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako rekreacyjno-sportowe. Mamy stadion lekkoatletyczny, krytą pływalnię, halę widowisko-sportową, a teraz będzie lodowisko. W Kępnie będzie można więc organizować obozy sportowe dające spółce „Projekt Kępno” przychody - dodał burmistrz.

Czy Gminę Kępno stać aktualnie na wkład własny - 6,2 mln zł? - Istnieje możliwość aplikowania bezpośrednio do premiera o dodatkowe środki, które mogą nas zwolnić z części wkładu własnego i takie działania będę podejmował - zapowiada burmistrz Psikus.

Zgodnie z harmonogramem budowa powinna rozpocząć się najpóźniej w grudniu, ale jest to termin praktycznie nierealny. - Zakładam że przedłuży się to o pół roku. Rozstrzygnięcie dofinansowania było później niż przewidywano - dodał burmistrz Kępna.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl