25 października 2020, 13:53

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: Będzie wakat na stanowisku ordynatora chirurgii oraz na oddziale położniczo-ginekologicznym

Wieloletni ordynator Oddziału Chirurgii w kępińskim szpitalu Krzysztof Szmigiel zrezygnował z pracy. Wypowiedzenie złożyła także ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego - Krystyna Żaczek-Szmigiel. W placówce przewidziano roszady personelu.

Temat poruszono podczas sesji Rady Powiatu. - Dowiedzieliśmy się, że z Oddziałem Chirurgii pożegnała się jego ikona, długoletni ordynator. Wraz z nim rezygnację złożyła jego małżonka. Czy straty finansowe chirurgii, o których mówiła dyrektor szpitala, były powiązane z pracą ordynatora? Jaka była formuła rozstania z nim i czy jego następca będzie wprowadzał nowe porządki i plany? Czy na tym oddziale ulegnie poprawie jakość świadczonych usług? - pytał radny Michał Solecki.

- O pewnych szczegółach nie wypada mówić publicznie, natomiast faktycznie prawdą jest, że dotychczasowy ordynator złożył wypowiedzenie z okresem (3 miesiące), które kończy się 30.11 br. To była decyzja ordynatora, poprzedzona rozmową. Nie wiązałabym tej decyzji z odpowiedzialnością finansową za funkcjonowanie chirurgii, ponieważ oddziały zabiegowe z reguły w szpitalach przynoszą straty. Funkcjonowanie oddziału nie jest zagrożone. Mamy dużo nowej, młodej kadry. Gdy już będzie wakat na tym stanowisku, to ogłosimy konkurs na nowego ordynatora - powiedział Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno.

Krzysztof Szmigiel nie pozostanie prawdopodobnie jako lekarz na oddziale, z którym związany był ponad 40 lat. Być może będzie pracować w poradni chirurgicznej - Pan doktor dostał od nas propozycję dalszej współpracy ze szpitalem i to jest jego decyzja czy ją przyjmie - dodała dyrektor szpitala, która potwierdziła, że wypowiedzenie złożyła także lek. Krystyna Żaczek-Szmigiel, która kieruje Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym. - Ta decyzja była także poprzedzona wcześniejszymi sygnałami, że pani doktor jest już zmęczona tą funkcją, ale zaoferowała dalszą współpracę z naszym szpitalem - podkreśliła dyrektor Andrzejewska.

W kępińskim szpitalu zatrudniono w ostatnich miesiącach 3 nowych chirurgów. Czwarty ma podjąć prace wkrótce. Nowi lekarze pojawili się także w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dyrektor szpitala przyznała, że chce aby docelowo na SOR zawsze dyżur pełniło dwóch lekarzy.

Autor: