24 września 2023, 18:25

Teraz

17°

Fakty

A A A

BISKUPICE ZABARYCZNE: Pożar w stolarni

Około 80 tysięcy złotych wyniosły straty spowodowane przez pożar w budynku stolarni, do jakiego w piątek (20 stycznia) doszło w miejscowości Biskupice Zabaryczne w gminie Mikstat. O przebiegu akcji gaśniczej Noemi Biel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.
- Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano budynek stolarni częściowo objęty pożarem, a w jego pobliżu znajdowały się materiały palne oraz gotowe wyroby drewniane. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu na palące się pomieszczenie kotłowni oraz palące się drewno po wiatą. Po dojeździe kolejnych zastępów straży pożarnej podano dodatkowy prąd wody, co przyczyniło się do opanowania pożaru. Następnie prowadzono prace rozbiórkowe oraz wynoszono nadpalone materiały palne znajdujące się w budynku w celu dogaszenia pogorzeliska.
W działaniach brały udział dwa zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikstacie oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszkowicach Kaliskich. Jako przyczynę pojawienia się ognia wskazywane jest tzw. wyfuknięcie pieca, czyli wyrzut płomieni.
Fot. KP PSP Ostrzeszów 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl