6 grudnia 2021, 01:02

Teraz

-1°

Fakty

A A A

BOLESŁAWIEC: Rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie centrum Bolesławca

W gminie Bolesławiec przeprowadzono konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania centrum miejscowości. Zdaniem wójt Doroty Makówki żadna z prac nie chwyciła za serce, dlatego nie przyznano pierwszego miejsca.

W konkursie wzięło udział 13 uczestników - relacjonuje wójt gminy Bolesławiec. - Prace były bardzo ciekawe. Był to konkurs koncepcyjny na zagospodarowanie architektoniczno-urbanistycznie przestrzeni Rynku i wokół niej. Nie będziemy tego realizować na pewno w najbliższym czasie, ale przebudowy wymagają wszystkie te uliczki, które odchodzą od Rynku. Tego typu koncepcja pozwoli na taką wspólną realizację.
 
Wójt dodała, że aktualizowany jest plan zagospodarowania przestrzennego dla Bolesławca. - Z tym wiąże się m.in to, jak będzie wyglądał rynek w późniejszym czasie. Prace oceniał sąd konkursowy. Obrady były w zeszłą niedzielę (10.10). Żadna z prac nie zajęła pierwszego miejsca, czyli żadna z prac nie łapała za serce. Trzy prace równorzędnie zajęły drugie miejsce. - Bardzo ciekawe rozwiązania, m.in. parking podziemny, "Sedal", który wygląda jak bardzo ciekawa galeria sztuki. To takie ponadczasowe rozwiązania. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl