14 czerwca 2026, 09:04

Teraz

14°

Fakty

A A A

BOLESŁAWIEC: Zakończenie jubileuszu 750-lecia

Uroczystą galą w Gminnym Centrum Kultury zakończono obchody 750-lecia Bolesławca. Podczas spotkania wyróżniono kilka zasłużonych osób.

Przez cały rok w gminie Bolesławiec odbywały się różne konkursy oraz spotkania związane z tak niecodziennym jubileuszem. Oficjalne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej sesji Rady Gminy. Później były pikniki historyczne czy przygotowane przez stowarzyszenie „Miłośnicy Baszty” i GCK festyny, spotkanie genealogów oraz konkursy. Podczas niedzielnego wieczoru wójt podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację wszystkich wydarzeń. – Chciałbym bardzo podziękować obecnym na sali oraz nieobecnym, wszystkim osobom, wszystkim mieszkańcom Bolesławca, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów tego jubileuszowego roku – powiedział Leszek Dominas. – Czy to poprzez wsparcie finansowe naszych festynów, czy przez jakikolwiek udział w uroczystościach. Bardzo serdecznie wszystkim państwu dziękuję.

Okazjonalny odczyt historyczny przygotował nauczyciel miejscowego Zespołu Szkół, Michał Wykrota. Po podsumowaniu włodarze gminy podziękowali kilku osobom, nadając im tytuł „Zasłużony dla Bolesławca”. Specjalne nagrody przyznano Marianowi Lisowi, Tadeuszowi Kulakowi, Sylwestrowi Dulskiemu, Arkadiuszowi Kaczmarzykowi, Janowi Nawrockiemu, Jerzemu Konarkowskiemu, Krystianowi Owczarkowi, Krystynie i Ryszardowi Nowakowskim, Wiesławie Kubińskiej, ks. Czesławowi Parnowskiemu, Stanisławowi Chmielewskiemu, Tadeuszowi Dańko, Stanisławowi Marczewskiemu i Stanisławowi Chałupce.

Uroczystości uświetnił swoim występem zespół „Atles Music”. Na galę zaprosiło Gminne Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Gminy.

fot. Tomasz Matusiak 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl