17 maja 2022, 12:02

Teraz

16°

Fakty

A A A

BRALIN: Sesja bez pracowników Urzędu Gminy

We wtorek w Bralinie odbyła się XXXII sesja Rady Gminy Bralin.

W porządku obrad tej sesji, przewidziane były dwie uchwały. Pierwszą z nich było podjęcie oświadczenia w sprawie kwoty jaką Gmina Bralin mogłaby wydatkować na zakup działki o powierzchni 0,0461 ha, niezbędnej do realizacji inwestycji budowy sali sportowej w Bralinie. Rada miała wyrazić zgodę na zapłate w ramach porozumienia stron, do jakiego doszło podczas spotkania z właścicielami działki 5 września, kwotę do 57 zł za mgruntu, oraz zapłatę dodatkowych kosztów administracyjnych i notarialnych. Poprzez wstrzymanie się od głosu większości radnych, nie przyjęto uchwały, gdyż radni mieli wątpliwości co do treści oświadczenia i wysokości kwoty, a z uwagi na nieobecność wójta, wicewójta, oraz sekretarza i skarbnika, nie mogli dopytać o szczegóły.
Wójt wnioskował, aby sesja odbyła się w poniedziałek o godzinie 12:00. Tego dnia, jak zaznaczył przewodniczący Grzegorz Lemanik, nie miałby kto tej sesji prowadzić. Zmienił wiec datę i godzinę prowadzenia obrad. Wójt po zmianie wnioskowanej godziny wystosował pismo do przewodniczącego iż z uwagi na wcześniejsze zobowiązania nie może uczestniczyć w obradach, a ze względu na prowadzenie sesji poza regulaminowymi godzinami pracy urzędu, nie wyznaczył zastępstwa.
- To jest następny raz, kiedy Pan wójt po prostu Radę Gminy lekceważy. Takie jest moje odczucie widząc, kto jest z urzędu po drugiej stronie stołu i którzy radny przyszli, czy to ze strony waszego komitetu, czy naszego. Lekceważy nas wszystkich, całą radę. Według mnie nie powinniśmy w ogóle poddawać tego pod głosowanie - mówił wiceprzewodniczący rady Paweł Narękiewicz z klubu Razem dla Gminy Bralin.
Jak zaznaczył przewodniczący Grzegorz Lemanik, jego zdaniem przyjmując oświadczenie tej treści radni dopuściliby się przekłamania.
- Ja dostrzegam pewien problem w tym oświadczeniu. Jest tutaj zdanie, które będzie nieprawdziwe jeśli przyjmiemy takie oświadczenie. Zwracał na to uwagę radny Paweł Narękiewicz, a mianowicie: "po zapoznaniu się z informacją wójta Gminy Bralin", a takiej informacji nie uzyskałem. Jeżeli przyjmiemy oświadczenie w takiej treści, dopuścimy się delikatnie mówiąc przekłamania - mówił przewodniczący Rady Gminy.
Radni zgodnie przyznali jednak, że działka jest potrzebna i wszystkim zależy na tym, aby sala powstała i to jak najbliżej szkoły. Ponadto radni zastanawiali się nad sensem wystosowania tego oświadczenia, skoro jak zaznaczył Paweł Narękiewicz i tak do kupna terenu potrzebna będzie uchwała Rady Gminy. 
Kolejnym punktem obrad, była zmiana w uchwale budżetowej. W myśl przyjętej uchwały zwiększono o 13 736 zł przychody i wydatki budżetu na ten rok.

Autor:

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~mieszkaniec : Krzysztof Sutowicz i Zbigniew Gogół ;-)

  13:00, 15 września 2016, | odpowiedz
 • ~bombacz : czy wiadomo kto będzie kandydował w wyborach uzupełniających w Nowej Wsi Książęcej

  09:59, 15 września 2016, | odpowiedz
 • ~Robert D : Jakby obecni radni mieli choć trochę honoru, to by nie startowali w następnych wyborach za to wszystko, co robią teraz.

  22:01, 14 września 2016, | odpowiedz
 • ~cierpliwy demokrata : Jadzia - Kazia, Bąbol - trąbol. Wybory za dwa lata, przy urnie rozliczymy za wspieranie klubu i inne efekty(o)wne działania na rzecz autopromocji.

  20:40, 14 września 2016, | odpowiedz
 • ~Braliniak : Znowu Bralin pośmiewiskiem dla całej okolicy. Niech lepiej wszyscy radni złożą mandat, bo nowe wybory będą tańsze niż cyrk robiony przez obecną Radę.

  16:51, 14 września 2016, | odpowiedz
 • ~obligo : A jak jest w innych sąsiednich gminach Też wieczorami Inni mogą

  11:55, 14 września 2016, | odpowiedz
 • ~mieszkaniec NWK : Wójt zaniedbuje swoje obowiązki ! Na zebraniu sołeckim w Nowej Wsi Ks. też nikogo z Urzędu nie było.

  11:22, 14 września 2016, | odpowiedz

Więcej komentarzy