13 sierpnia 2022, 02:18

Teraz

18°

Fakty

A A A

BRALIN: Warsztaty ze znaną aktorką

W minioną sobotę do Bralina zawitała znana aktorka Izabela Kuna.

Znana z wielu ról filmowych i serialowych aktorka poprowadziła 9 godzinne warsztaty aktorskie z grupą młodzieży z czterech ośrodków kultury, włączonych w projekt "ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych".
- Wszystkie ośrodki są już po takim intensywnym 3-dniowym, można powiedzieć zaawansowanym kursie aktorskim, który prowadził Kuba Kryształ z łódzkiej filmówki. Teraz po tym etapie, udało nam się zaprosić do nas, do Bralina w ramach otwartego warsztatu dla wszystkich uczestników Izabelę Kunę. Mamy nadzieję, że ten warsztat przyniesie takie dodatkowe elementy, wiedzy dla uczestników - mówił członek ARTwarium i dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury, Dawid Kosakiewicz.
Podczas warsztatów zwracano szczególną uwagę na takie aspekty pracy aktorskiej jak wzajemne wyczucie na scenie czy zgranie zespołu, a różnorodne ćwiczenia dotyczyły m.in. rozwijania kreatywności uczestników, szukania abstrakcyjnych i nowoczesnych form spektaklu oraz technik zapamiętywania tekstów. Uczestnicy spotkania musieli przygotować etiudę teatralną na potrzeby pracy warsztatowej, pod czujnym okiem wymagającej aktorki, którą zapytaliśmy od czego młodzi adepci aktorstwa powinni zacząć
- Na przykład od takich warsztatów, przede wszystkim także od czytania, chodzenia do kina, oglądania różnych rzeczy. Robić rzeczy, które rozwijają wyobraźnię. Jeżeli ktoś chce zostać aktorem, do oczywiście musi próbować zdawać do szkół teatralnych. Mamy w Polsce kilka bardzo dobrych szkół teatralnych. Ja kończyłam akurat Szkołę Filmową w Łodzi, a teraz uczę tam na wydziale aktorskim - powiedziała w rozmowie z Radiem SUD Izabela Kuna.
Znana aktorka nieoczekiwanie zaprosiła grupę projektową do Warszawy na jej premierową sztukę teatralną, która planowana jest na jesień bieżącego roku. Jedna z młodych uczestniczek warsztatów została w sposób szczególny zauważona przez aktorkę i być może w niedalekiej przyszłości zaowocuje to wzajemną współpracą i pomocą rozwoju w świecie aktorskim.
Izabela Kuna będzie również członkiem jury podczas Gali Przeglądów Filmów Krótkometrażowych - Youth 4 Film, która odbędzie się 22 października w Kinie Słońce w Wieruszowie.

Autor: