29 stycznia 2022, 02:56

Teraz

-1°

Fakty

A A A

BRALIN: Wybory uzupełniające do Rady Gminy

Znamy już datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Bralinie. Komisarz Wyborczy wygasił mandat zmarłego radnego Błażeja Sutowicza, a Wojewoda Wielkopolski ogłosił jednocześnie, że wybory uzupełniające w odbędą się w niedzielę 16 października.

Informację o ustaleniu daty wyborów uzupełniających do Rady Gminy, potwierdził Radiu SUD wójt Roman Wojtysiak. - Komisarz Wyborczy w Kaliszu, przekazał nam w środę 27 lipca zarządzenie wojewody odnośnie wyborów, w którym czytamy: Zarządza się wybory uzupełniające do Rady Gminy Bralin, dla jednego radnego, w jednomandatowym Okręgu Wyborczego nr 9, obejmującym część sołectwa Nowa Wieś Książęca, od nr. 1-50 oraz nr. 105-113. Ustala się datę wyborów na 16 października” - przytaczał pismo wojewody wójt Bralina.

Wybory uzupełniające zwykle nie cieszą się dużym zainteresowaniem wyborców, jednak w tym przypadku elektryzować będą całą gminę. Chodzi, bowiem o rozkład sił w radzie. Jeżeli wygra kandydat z opcji urzędującego wójta, wówczas z pewnością zajdą istotne przetasowania w pracy całej Rady Gminy. Jeżeli wygra kandydat opcji przeciwnej wójtowi, wówczas zostanie zachowany status quo. A być może pojawi się ktoś trzeci, neutralny, komu uda się pogodzić zwaśnione strony.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Obserwator : Pamela, z tego co mi wiadomo mieszkańcy Nowej Wsi Ksiazecej byli zadowoleni z takiego radnego jakiego mieli

    12:27, 2 sierpnia 2016, | odpowiedz
  • ~Pamela : Może mieszkańcy Nowej Wsi pójdą po rozum do głowy za ostatnie stracone prawie dwa lata.

    09:46, 29 lipca 2016, | odpowiedz