17 października 2021, 06:13

Teraz

Fakty

A A A

BARANÓW: Budowa obwodnicy Baranowa trochę droższa niż zakładano

Trwają pracę związane z budową obwodnicy Baranowa, która liczyć będzie 1,2 km. To długo wyczekiwana inwestycja drogowa, która wyprowadzi ruch kołowy z centrum miejscowości. Podczas wtorkowej sesji, radni Gminy Baranów, musieli dołożyć do inwestycji 600 tys zł.

Budowa obwodnicy pochłonie 12,4 mln zł. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 5 mln zł. W trakcie prac ziemnych pojawiły się pewne problemy związane z wymianą gruntów. - W trakcie prac okazało się, że jest tam torf, który trzeba wymienić. Jest to na głębokości 2 metrów. Wystąpiła także konieczność przełożenia gazociągu, co też generuje koszty. Ze względu na poziom wód gruntowych podjęto decyzję aby pobocza, które były przewidziane w projekcie jako gruntowe, teraz utwardzić tłuczniem - uzasadniał Andrzej Kiedos, kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji.
Zakończenie inwestycji zaplanowano wiosną 2022. Budowa obwodnicy Baranowa zbiegła się w czasie z rewitalizacją Rynku. Po ukończeniu tych zadań zostaną wprowadzone ograniczenia dla ruchu kołowego.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl