22 lipca 2024, 15:12

Teraz

24°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Burmistrz powołał nowego zastępcę

Poniedziałek (10 czerwca) był pierwszym dniem pracy Marcina Łuczaka na stanowisku zastępcy burmistrza Ostrzeszowa. Został powołany zarządzeniem burmistrza Patryka Jędrowiaka i zastąpił Barbarę Gmerek, która tę funkcję pełniła w minionej kadencji. M. Łuczak był dotychczas radnym Rady Miejskiej w Ostrzeszowie i dyrektorem Zakładu Aktywności Zawodowej w Książenicach. W tych miejscach zastąpiony zostanie przez odpowiednio Katarzynę Puchałę i Marię Połomską.
- Bardzo ciekawa zmiana, taka propozycja nie zdarza się często - przyznaje nowy zastępca burmistrza. - Jestem jak najbardziej chętny,  żeby podjąć się funkcji zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Mam nadzieję, że wykorzystam moją wiedzę i doświadczenie zawodowe na tym nowym stanowisku. 
Jak swoją decyzję tłumaczy burmistrz P. Jędrowiak?
- Zmiana jest oczywiście związana z nową kadencją – powiedział. - Na całą poprzednią kadencję tak byliśmy umówieni z panią Barbarą Gmerek, że współpracowaliśmy, mam wrażenie, że bardzo zgodnie i efektywnie dla naszych mieszkańców, natomiast nowa kadencja to również nowe wyzwania i tak się składa nowe osoby, z którymi przyjdzie mi współpracować. 
Jędrowiak i Łuczak współpracują z sobą już od lat. 
- Razem zostawaliśmy radnymi gminnymi, później, w poprzedniej kadencji współpracowaliśmy jako burmistrz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – przypomina P. Jędrowiak. - Jestem przekonany, że będzie to dobry wybór. Myślę, że pan Marcin da z siebie wszystko i swoje doświadczenie spożytkuje z korzyścią dla naszych mieszkańców. 
Zmiana personalna pociągnąć ma za sobą także zmiany w podziale kompetencji pomiędzy burmistrzem a wiceburmistrzem.
- Do tej pory pani Barbara Gmerek na przykład nadzorowała bezpośrednio wydział inwestycji, który teraz będzie podlegał mnie, natomiast, ze względu chociażby na dotychczasowe doświadczenie zawodowe, jednym z działów, za który będzie odpowiedzialny nowy zastępca będzie polityka społeczna, czyli nadzór nad Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej – ujawnia burmistrz. 
Szczegółowy schemat organizacyjny określający nowy podział zadań i obowiązków ma zostać dopiero opracowany. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl