14 lipca 2024, 13:40

Teraz

23°

Fakty

A A A

BYCZYNA: Zbrodnia pod Byczyną. Mateusz F. przyznał się do uduszenia żony podczas kłótni

9 lipca w Prokuraturze Rejonowej w Kluczborku 44-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa żony. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tej zbrodni.


Działania organów ścigania w tej sprawie rozpoczęły się w poniedziałek rano (8 lipca), kiedy to Mateusz F. zgłosił funkcjonariuszom Policji zaginięcie swej żony. Według relacji mężczyzny, Aleksandra F. (38 lat), w nocy z sobotę na niedzielę, miała oddalić się z miejsca pobytu po kłótni. Wersja przedstawiona przez zgłaszającego zaginięcie nie przekonała policjantów, a zainicjowane czynności doprowadziły do ujawnienia w kompleksie leśnym na terenie gminy Byczyna zwłok Aleksandry F. Kolejne czynności dowodowe, w tym oględziny zwłok i miejsca ich ujawnienia, w które zaangażowani byli biegli, pozwoliły powiązać z zabójstwem męża ofiary. 


9 lipca prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kluczborku ogłosił  Mateuszowi F. zarzut zabójstwa swojej żony. Według poczynionych ustaleń do zbrodni doszło poprzez ucisk na szyję ofiary.  Mężczyzna przyznał się do popełnienia tej zbrodni oraz opisał jej okoliczności. Wedle słów podejrzanego do uduszenia żony doszło w trakcie kłótni na tle spraw osobistych.


10 lipca Prokurator Rejonowy w Kluczborku skieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie Mateusza F. Zarzucony podejrzanemu czyn stanowi zbrodnię, za którą grozi mu od 10 do 30 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.


Niezależnie od działań związanych z przedmiotem śledztwa Prokuratura Rejonowa w Kluczborku zainicjowała także działania celem roztoczenia pieczy nad małoletnimi dziećmi małżonków F.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl