18 stycznia 2021, 08:27

Teraz

-14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Był poszukiwany. Wpadł bo przejeżdżał rowerem po przejściu dla pieszych

Poszukiwany 50-letni mieszkaniec Kępna najbliższe pół roku spędzi za kratkami. Wpadł w ręce policjantów przypadkowo.

2 grudnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kępno w ramach prowadzonych działań „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”, przed godziną 16:00, na ulicy Wieluńskiej w Kępnie zauważyli mężczyznę, który dopuścił się popełnienia wykroczenia przejeżdżając wzdłuż przejścia dla pieszych rowerem. Zlekceważył stojący na światłach oznakowany radiowóz policji i w taki sam sposób postanowił rowerem przejechać po kolejnym przejściu dla pieszych. Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli.

- W toku wykonywania czynności służbowych okazało się, że 50-latek z Kępna jest poszukiwany, celem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. Miał bowiem do odbycia zasądzoną karę pozbawienia wolności na najbliższe 6 miesięcy - poinformował sierżant Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

50-letni mieszkaniec Kępna ma wyrok do odsiadki za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych z którego bezpośrednio już trafi do aresztu śledczego, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl