4 grudnia 2020, 15:00

Teraz

Fakty

A A A

CHRÓŚCIN: 7 osób z DPS-u trafiło do szpitala. W środku trwa kwarantanna

Sytuacja związana z rozwojem pandemii koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie - Wsi jest poważna. W weekend 7 osób zostało hospitalizowanych.

- Skalę problemu będziemy znać prawdopodobnie jutro w godzinach popołudniowych lub wieczornych - zapowiedział wicestarosta wieruszowski, Stefan Pietras. - Dziś zostanie pobrana reszta wymazów od pracowników i pensjonariuszy. W sobotę zorganizowaliśmy posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, określiliśmy sobie ewentualne scenariusze do dalszego etapu działania. Dziś wystąpiliśmy do wojewody, do Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej, o zawieszenie  Środowiskowego Domu Samopomocy, ale nie ze względu na zachorowania a na ewentualne potrzeby lokalowe dla DPS-u i pozyskania pracowników do ewentualnej obsługi.

Osoby, które wymagały leczenia szpitalnego były przewożone z DPS-u w piątek w nocy oraz w sobotę. - Choć nie ukrywam, że nie obyło się bez wielkich trudów, aby ich przyjąć na oddział. W sumie trafiło do szpitala 7 osób - dodał starosta.

A co z sytuacją w szpitalu? Starosta zdradził, że został on zapełniony natychmiast. - I również nie takimi osobami, które z założenia miały być u nas leczone: z lekkimi objawami, są tutaj osoby z każdymi objawami. Trud lekarzy, zwłaszcza ordynatora i całej obsługi, jest tutaj ogromny. Zaczęło brakować tlenu, dzisiaj wojsko nam go dowiozło. Myślę, że ta sytuacja się uspokoi, ale kłopoty są duże.

Autor: wieruszow@radiosud.pl