28 stycznia 2022, 00:49

Teraz

Fakty

A A A

CHRÓŚCIN: OSP w KSRG

Ochotnicza Straż Pożarna z Chróścina dołączyła do jednostek, które są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Uroczystość z tej okazji była połączona z jubileuszem 110-tych urodzin.

Uroczystości rozpoczęły się od dziękczynnej mszy w miejscowym kościele. Symbolicznego wręczenia decyzji o włączeniu jednostki do KSRG dokonali st. bryg. Paweł Stępień, zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi oraz st. bryg. Waldemar Kopacki, komendant KP PSP w Wieruszowie. – To dla nas prawdziwy zaszczyt, bo starania trwały do 2007 r. – przypomina prezes OSP w Chróścinie, Sylwester Nawrot. – To elita wśród straży na terenie kraju. Ze swojej strony możemy zapewnić, że będziemy starali się spełniać postawione oczekiwania. Ta decyzja wiąże się z poprawą jakości wykonywanych przez nas zadań. Mamy nadzieję, że z czasem będziemy doposażeni w lepszy sprzęt, szkolenie. Obecnie naszą jednostkę tworzy 137 druhów czynnych i wspierających.

Ochotnicza Straż Pożarna z Chróścina bierze udział w zawodach sikawek konnych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, zawsze godnie reprezentując swoją gminę oraz cały powiat. – W tym roku również przywieźliśmy sporo pucharów – zdradza prezes Nawrot. – Nieskromnie powiem, że mamy się czym poszczycić. Tych trofeów mamy całą salę. Nasza jednostka jest prężna i dalej chcemy się rozwijać.

Strażacy z Chróścina o włączenie do KSRG starali się 3 razy. W tym roku w końcu się udało. Warto zaznaczyć, że w 2016 r. była to jedyna jednostka włączona do systemu z terenu całego woj. łódzkiego. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na zaproszenie druhów odpowiedzieli przedstawiciele sąsiednich OSP, władz samorządowych, duchowieństwa, PSP i Policji.

Autor: wieruszow@radiosud.pl