4 grudnia 2020, 15:05

Teraz

Fakty

A A A

CHRÓŚCIN: Ponad 40 osób zakażonych Covid-19. Zła sytuacja w DPS

Złe informacje płyną z Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie - Wsi w powiecie wieruszowskim. Ponad 40 osób jest zakażonych Sars-Cov-2. Do tej pory 6 podopiecznych z najcięższymi objawami trafiło do szpitali. 

- Doszło 30 pensjonariuszy z wynikiem dodatnim, czyli w sumie mamy 37 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem - relacjonuje wicestarosta wieruszowski, Stefan Pietras. - Również wśród 8 pracowników został stwierdzony wynik dodatni. W związku z tym Dom Pomocy Społecznej został przeorganizowany, osoby zakażone zostały odizolowane od zdrowych. Została też przeprowadzona pełna dezynfekcja, przeorganizowanie pracowników. Osoby z dodatnim wynikiem przejdą na izolację domową, pracownicy z kontaktu na kwarantannę. W sumie zostanie wyłączonych 17 pracowników. Należy jednocześnie podziękować wszystkim pracownikom, że stoją na wysokości zadania, rozumiejąc tę sytuację. Z niewielkim wsparciem ze strony pracowników ŚDŚ uda się prowadzić ten dom, jeżeli nic więcej się nie wydarzy. 

Wojewoda łódzki wydał dyspozycję o czasowym zawieszeniu działalności m.in. środowiskowych domów, warsztatów terapii i domów seniora. To rozwiązanie pozwala na dysponowanie pracowników do innych jednostek.  

- Myślę, ze ten trudny okres uda się nam pokonać - dodał starosta Pietras. - Jednocześnie apeluję do wszystkich mieszkańców powiatu wieruszowskiego oraz do osób, które przebywają na naszym terenie: przestrzegajmy reżimów, bo to naprawdę groźny wirus. To nasza wspólna sprawa, to nasza wspólna choroba. 

Autor: