17 października 2021, 06:11

Teraz

Fakty

A A A

CIESZĘCIN: Strażacy zbierają na samochód

Strażacy z Cieszęcina nie ustają w staraniach o pozyskanie funduszy na zakup samochodu. W sieci cały czas trwa ''zrzutka'', przy pomocy której można wesprzeć druhów.

Jeśli uda zebrać się założoną sumę 30 tys. zł, samochód trafi do jednostki z okazji okrągłego jubileuszu 100-lecia powstania. - Patrząc na sam Wieruszów, który ma około 8 tys. mieszkańców, jeśli każdy mieszkaniec przekazałby złotówkę to już mielibyśmy 1/3 tej sumy - obrazuje prezes OSP Mateusz Jankiewicz. - Wierzymy, że uda nam się tego dokonać. Globalnie, opierając się na najbliższej okolicy, wcale nie byłby to taki duży wydatek. Liczymy na hojność ludzi. Naprawdę liczy się każdy grosz.

Jedynym wozem, którym dysponują druhowie z Cieszęcina jest zabytek z 1918 r., który zdobi plac wokół remizy. Wszyscy chcieliby to zmienić. - Czasy są teraz inne, uważam że będzie to dla nich coś dobrego - przyznaje Wacław Żbikowski, były prezes OSP a obecnie czynny jej członek oraz sołtys Kowalówki. - Sam przeczytałem wczoraj "Łącznik" i trochę mnie to zbudowało. Dziś, kiedy zawyła syrena, wiedziałem że coś się musi dziać. Z tym, co obecnie mamy, aktualnie nie sprawdzamy się w podziale bojowym.

WIĘCEJ NA: https://zrzutka.pl/vgtugp

Autor: wieruszow@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Mateusz Jankiewicz : Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie. https://zrzutka.pl/vgtugp

    13:08, 2 maja 2017, | odpowiedz