6 grudnia 2021, 01:17

Teraz

-1°

Fakty

A A A

REGION: Co z budową małego zalewu w Wieruszowie?

Kilkanaście miesięcy temu Urząd Miejski przy współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Wieruszowie zapowiedział budowę mini zalewu przy Prośnie, w sąsiedztwie klasztoru Ojców Paulinów. Co dzieje się w tej sprawie?

Mamy w pełni przygotowaną dokumentację techniczną – przybliża Andrzej Małys, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieruszowie. - W fazie uzgodnień, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Wody Polskie jednak narzuciły wykonanie pełnego raportu oddziaływania tej inwestycji na rzekę Prosnę oraz przyległe tereny. Niestety to powoduje wydłużenie, sądzimy, o około 6 miesięcy procesu dopięcia całkowicie dokumentacji, po czym będzie można starać się o pozwolenie na budowę. Narzucone warunki musimy zrealizować, projektanci muszą to wykonać, raport musi zostać zaakceptowany i dopiero po tym będziemy fizycznie przystępować do pracy.

Zalew ma powstać na gminnych działkach. Przedsiębiorstwo zamierza aplikować o zewnętrzne środki, które mogą okazać się kluczowe przy tego typu inwestycji.

Autor: wieruszow@radiosud.pl